Η ομάδα του Στ2

•      Η αποδοχή μας από τους άλλους στην ομάδα συμβάλλει στην ανάπτυξη καλών σχέσεων μεταξύ μας. Γι? αυτό το Στ2 ασχολήθηκε με μια δραστηριότητα κατά την οποία αισθανθήκαμε όλα τα μέλη της ομάδας αγαπητά προς τους άλλους και δεθήκαμε λίγο περισσότερο!
  •        Ζητήθηκε από όλους να σχεδιάσουν μία μαργαρίτα και στο κέντρο της να γράψουν το όνομά τους. Η μαργαρίτα μοιράστηκε τυχαία σε άλλους συμμαθητές τους και ο καθένας έγραψε σε ένα φύλλο της κάποιο θετικό χαρακτηριστικό αυτού του συμμαθητή του οποίου το όνομα αναγραφόταν επάνω της. Τέλος, οι μαθητές διάβασαν φωναχτά τα θετικά χαρακτηριστικά που συμπλήρωσαν για εκείνους τα άλλα μέλη της ομάδας τους στην τάξη και συνειδητοποίησαν ότι οι συμμαθητές τους βλέπουν πολλά καλά και ωραία στοιχεία τους!