Γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς 2014-15

Μια ακόμη σχολική χρονιά τελείωσε. Τη γιορτή λήξης ανέλαβε η Γ΄ τάξη που παρουσίασε το έργο του Ευγένιου Τριβιζά "Τα μαγικά μαξιλάρια". Η παράσταση ήταν απαιτητική, αλλά οι μαθητές με την καθοδήγηση της υπευθύνου Θεατρικής Αγωγής Σκορδά Αφροδίτης και της δασκάλας τους Λούσκου Λουκίας κατάφεραν να μας εντυπωσιάσουν όλους. Στο τέλος οι μαθητές τραγούδησαν το τραγούδι που ετοίμασαν με τη μουσικό του σχολείου μας Αγγέλου Ιουλία, "Οπου υπάρχει Αγάπη" το οποίο έντυσαν με ζωγραφιές που έφτιαξαν στο μάθημα της Πληροφορικής.

Μ' αυτό το τραγούδι, ουσιαστικά αποχαιρέτησαν τη δασκάλα τους Λούσκου Λουκία που συνταξιοδοτείται στο τέλος της σχολικής χρονιάς και προετοίμασαν την ατμόσφαιρα, για να αποχαιρετήσει ολόκληρη η σχολική κοινότητα δύο σημαντικά μέλη της που συνταξιοδοτούνται φέτος: τις δύο κυρίες Γιολδασέα Ευαγγελία και Λούσκου Λουκία των οποίων τη στάση και το έργο θα κουβαλάμε και θα νιώθουμε πάντα όσοι συνεχίζουμε να δουλεύουμε στο Δημοτικό Σχολείο Αράχωβας.

Τους αφιερώνουμε το παρακάτω τραγούδι "Όπου υπάρχει Αγάπη":