ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Σήμερα 6/10/2014 λόγω της πανελλήνιας μέρας αθλητισμού , η ημέρα μας κύλισε διαφορετικά!!! Διοργανώθηκαν αθλητικές δραστηριότητες, ομαδικό παιχνίδι και ασχοληθήκαμε με ένα θέμα που μας αφορά όλους: τη διαφορετικότητα!!  Όλοι διαφορετικοί, μα όλοι ίσοι! Το τμήμα μας επιδόθηκε σε κυνήγι πληροφοριών για αθλητές που άλλαξαν τον κόσμο με την διαφορετικότητά τους, είτε ήταν αυτή το χρώμα τους, είτε κάποια σωματική αναπηρία!!. Τα παιδιά συγκέντρωσαν πολλά στοιχεία και τα παρουσίασαν στην τάξη και έφταξαν μικρέσ αφίσες και ιστοριούλες σχετικά με ατο συγκεκριμένο θέμα!! Επίσης παρακολούθησαν ένα πολύ ωραίο βιντεάκι για έναν πολύ διαφορετικό ελέφαντα που όμως όλοι τον αγαπούσαν γιατι ακριβώς ήταν διαφορετικός!!!